Kdo Vyhrál Volby V Usa: Facebook Nyní Ukazuje, Kdo Vyhrál Americké Volby – Soubory

September 8, 2022, 7:06 pm

Patří mezi ně například velmi silná Florida, Iowa a Georgia. Jenže ani zisky volitelů ve státech, kde má Biden maximálně tříprocentní náskok, by mu k celkovému vítězství nestačily. Prezident by musel překvapivě zabodovat i tam, kde je pozice jeho rivala ještě silnější. V praxi to znamená, že aby Trump vyhrál, potřeboval by svého soupeře porazit například v Arizoně, Texasu, na Floridě a ještě v Pensylvánii. O tom, že je tentokrát demokratický "polštář" větší než minule, svědčí i celkové průzkumy. Na celonárodní úrovni Biden vede zhruba o osm procentních bodů. Jeho neúspěšná předchůdkyně Hillary Clintonová měla takto krátce před volebním dnem těsnější náskok. Trump si je svého svízelného postavení dobře vědom, v posledních doslova hodinách před otevřením místností uspořádal sérii mítinků v místech, kde by potřeboval dosáhnout zlomu. Soustředil se přitom především na pracující třídu z rezavého pásu. Jenže letošní volby jsou zrádné v tom, že ve skutečnosti už mnohde může být dobojováno. Poštou své hlasy odeslalo nebo do speciálních schránek vložilo přes devadesát milionů voličů, což odpovídá zhruba dvou třetinám minulého celkového počtu odevzdaných kandidátek.

  1. 10 věcí, co potřebujete vědět o volbách v USA, než si ráno přečtete, kdo vyhrál - Expres.cz

10 věcí, co potřebujete vědět o volbách v USA, než si ráno přečtete, kdo vyhrál - Expres.cz

Volby prezidenta USA 2020 Americké prezidentské volby probíhají po většinu roku 2020. Samotná volba prezidenta se uskuteční 3. listopadu 2020, kandidáti se však hlásí již od roku 2017. Může za to poměrně zdlouhavý a komplikovaný volební systém amerických voleb. Volby začínají primárkami jednotlivých stran v únoru 2020, také volební systém primárek je složitý, a trvají proto několik měsíců. Nejsledovanějšími jsou samozřejmě primárky Demokratické strany a Republikánské strany. Zatímco Donald Trump s obhajobou neměl žádnou práci, Joea Bidena ze začátku zle proháněl Bernie Sanders. Jeho naděje však skončili po primárkovém Superúterý. O post prezidenta se ale ucházejí i další strany, ve volbách 2016 i 2012 na třetím místě skončil kandidát Libertariánské strany. O prezidentské křeslo se ve volbách nakonec kromě dvou favoritů velkých stran uchází ještě 8 dalších kandidátů. Reálnou naději mají ale jen kandidáti tradičních stran, podle průzkumů preferencí bude zvolen Biden. Americké volby sledujeme dlouhodobě v online přenosu.

Volby 2020: Výsledek voleb považujeme za velký úspěch, říká krajský šéf ODS Baxa Před 1 rokem Spokojenost s volebním výsledkem koalice ODS a TOP 09 neskrýval krajský předseda občanských demokratů a primátor Plzně Martin Baxa. Uskupení získalo druhý největší počet hlasů těsně za vítězným hnutím ANO. Koalice má 11 mandátů v novém krajském zastupitelstvu, zatímco ANO o jeden více.
kdo vyhrál volby v usa 2018
  • Kdo vyhrál volby v usa online
  • Kdo vyhrál volby v usa live
  • Kdo vyhrál volby v usa 2017
  • Zimní mtb tretry 2
  • Pronájem bytu třinec bez realitky

Klíčové budou výsledky takzvaných swings states, tedy států, kde není vítěz zdaleka jistý. Jde o Pensylvánii, Wisconsin, Minnesotu, Nevadu, Arizonu, Michigan, Georgii, Ohio, Iowu, Texas, Severní Karolínu a Floridu. Na co dát pozor? Na zkreslení výsledků, tedy pozdější přebarvení států z modré na červenou či naopak. K tomu může dojít ve státech, které začnou sčítat korespondenční hlasy teprve v noci. Jako první totiž pravděpodobně sečtou hlasy fyzicky odevzdané ve volebních místnostech, které se sčítají snadněji a rychleji. A protože se předpokládá, že fyzicky odvolí hlavně republikánští voliči, výsledky nejdříve mohou zvýhodňovat prezidenta Donalda Trumpa. Až pak dorazí "obálky pro Bidena". Může se to stát v případě už zmíněných států Michigan, Pensylvánie a Wisconsin. Ve státech, kde už sčítání korespondenčních hlasů probíhalo s předstihem, zase mohou nejdřív výsledky zvýhodňovat demokratického kandidáta Joea Bidena, protože jeho voliči hlasovali poštou mnohem častěji než republikáni.

Skutečný záměr nově zvoleného prezidenta je ovšem v tomto okamžiku těžké předvídat. Jasné je to, že pokud bude Trump doopravdy chtít od základu změnit světový systém, který byl vytvořen na konci druhé světové války, nikdo mu v tom nebude moci zabránit. Co se vnitřní politiky Spojených států týče, tam má prezident mnohem méně pravomocí a čelí mnoha zádrhelům v podobě ostatních politických institucí. Na rozdíl od té vnitřní může ovšem zahraniční politika Spojených států být do velké míry formována z prezidentského křesla, do kterého Trump usedne v lednu příštího roku. Psali jsme: Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy. Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE. Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE. reklama autor: fib